Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Klima Servisi – Klima Servisi Firmaları

02.12.2020
942 görüntülenme
Klima Servisi – Klima Servisi Firmaları

Klima servisi ekipleri klima alanında donanımlı bilgiyle sahip profesyonel kişilerdir. Yeterlilik belgeleri ve tam donanımlı ekipmanları ile kaliteli ve garantili hizmet sunmaktadır. Klimalar günlük hayatımızın her alanında kullandığımız ısıtma ya da soğutma faaliyeti gerçekleştiren elektronik eşyalardır.

İçindekiler

Klima Servisi Hizmetleri

Sahip olduğunuz klimaların uzun ömürlü olması için yıllık bakımının yapılması gerekir. bu yıllık bakımların uzman personeller tarafından kontrollü olarak yapılması gerekmektedir. Klima servis yetkiliklerinin görevleri arasında;

🔸 Klima montajı

🔸 Arıza tespiti ve onarımı,

🔸 Klima montajı,

🔸 Rutin yapılması gereken yıllık klima bakımı,

🔸 Onarım ve arızaların çözümleri,

🔸 Klima orijinal yedek parça temini ve klimaya dair tüm işlemler klima servisi tarafından yapılmaktadır.

Klima Servisi

Klima Arızaları

Yaşam alanlarınızda klimalar mevcut ise kaliteli kullanım ve klima verimliliği için klimaları düzenli olarak bakım servislerine vermelisiniz. Klima servisleri klimaların her türlü kurulum, onarım, parça tayini gibi işlemlerini yapan kuruluşlardır. Piyasa da klima servisi kurumları fazlasıyla mevcuttur. Klima servisi firması seçiminde firmaların kurumsal olmasına özen gösteriniz.

Ofis Klima Bakımı

Evlerinizde bulunan klimaların verimlilik açısından periyodik bakımları önemlidir. Ancak ofis veya işletmelerde bulunan klimaların bakım ve temizliği daha da önemli bir konudur. İş yerinde kullanılan klimaların bakımı ortamda sirkülasyonun fazlalığından dolayı daha çok toz alma işlemi gerçekleştireceğinden dolayı sık aralıklarla temizlenmelidir.

Periyodik olarak bakımı yapılmayan klimalar ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküller ortamda kalır, küf mantarları oluşmasına neden olurlar. Bu da baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, astım, alerji ve lejyoner gibi ciddi hastalıklara yol açabilir” bu durum çalışanların sağlığını olumsuz etkileyecek ve işyeri için büyük ölçüde verim kaybına sebebiyet verecektir. Zamanında bakımı yapılmayan klimalar beklenmedik zamanlarda arızalanabilir ve bu durum neticesinde konforsuz bir ortam meydana gelir, böyle bir ortam çalışanlarımızın performansını düşüreceği gibi müşterilerimizin de hoşuna gitmeyecektir ve hem prestij, hem de maddi kayıp olarak bize geri dönecektir.

İş yeri klima bakımı;

🔸 Ofislerde kullanılan klimalara kullanıma bağlı ortamın sirkülasyona bağlı olarak yılda 3 ya da 4 kere bakım yapılması gerekmektedir.

🔸 Mağaza, imalathane ve sistem odası gibi sürekli çalışan klimalara yılda en az 4 defa bakım yapılmalıdır.

🔸 Profesyonel sistemlerde kullanılan klimalar için her ay bakım yapılmalıdır.

Klima Servisi

Klima Servisi

Profesyonel Klima Servisi

Klima servisi klima bakımları yaparken hava filtresi ile hava akımını destekleyen filtreler temizlenir. Yetkili servis aracılığı ile gerekli temizleme maddeleri ve yöntemleri uygulanarak, bakteri ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılmış kaliteli havanın solunması sağlanır.

Klima bakımı nasıl yapılmalı konusunda özen gösterilmesi gereken iki husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki; hava akımını destekleyen filtrelerin kurutulmasında güneşte kurutma veya asılarak kurutma yöntemlerinin uygulanmasıdır. Hava filtrelerinin temizliğinde ise;

🔸 Musluk altında yıkama işlemi yapılır.

🔸 Elektrik süpürgesi yardımıyla tozdan arındırılarak, temizlenebilir.

🔸 Sıcak suyla temizlendiğinde, su sıcaklığının 50 dereceyi geçmemesi gerekir.

🔸 Hava filtreleri yıkanırken çitilenmemelidir.

🔸 Güneşte kurutma yapılmamalıdır.

🔸 Hava filtreleri asılarak kurutulmamalıdır.

🔸 Klimalar hiçbir şekilde filtresiz çalıştırılmamalıdır.

Klimalar insanoğlunun hayatına teknolojinin ilerlemesiyle girmiş elektronik cihazlardır. Yaşam alanlarında havayı soğutma ya da ısıtma çalışması gerçekleştirir. Klimalar evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, otellerde toplu yaşam alanlarının her alanında kullanılmaktadır. Klima tarihi ilk olarak kağıt fabrikalarından başlamaktadır. Kağıt fabrikasında kağıtların oluşturduğu nemlenme sorunun çözülmesi için kullanılmıştır. Daha sonra gelişerek günümüzde her alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Klima servisi de klima kullanımının artmasıyla ihtiyaca karşılık olarak sektör haline dönüşmüştür. Arz talep dengesini korumak üzere klima servisi firmaları oluşum göstermektedir. Belli bir basınç altındaki sıvının istenilen sıcaklıkta buharlaşması ve buharlaşan sıvının buharla beraber tekrar sıvıya dönüştürülmesi klimanın temel çalışma sistemidir. Bu sistem sayesinde yazın soğuk kışın sıcak ortam sağlar.

Klima Servisi Firmaları

Klima servisi firmaları klima bakımı, montajı gibi çalışmalarında en hızlı ve garantili şekilde hizmet sunmaktadır. Klima bakımını her yıl en az bir kere yapılması gerekir. Yaza girmeden ya da kış mevsimine girmeden klima bakımınızı yatırmanız tavsiye edilir.

Klima servisi yetkinlik belgeleri olan kişiler tarafından hizmet sunmaktadır. Yetkili olan kurum ve kuruluşlar tarafından verilen klima servislerini tercih etmelisiniz. Yılda bir kere düzenli olarak yapılan klima bakımları ile klimalarınızı uzun yıllar sağlıklı olarak kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA