Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Klima Bakım Servisi – Klima Servis

02.12.2020
778 görüntülenme
Klima Bakım Servisi – Klima Servis

Klima bakım servisi olarak enerji maliyetlerinin devamlı arttığı, kalitenin ön plana çıktığı, tasarruf tedbirlerinin alındığı şu günlerde klimalarında verimli çalışması gerektiği düşüncesindeyiz. Bunun içinde klima cihazlarının uzman klima bakım servisi tarafından periyodik kontrollerinin yapılmasında yarar görüyoruz. İklimlendirme cihazları için periyodik bakım anlaşmasının hedefi, daha az arıza ve daha az enerji tüketimi, maximum performans, daha uzun klima ömrü, daha sağlıklı hava kalitesi ve konfor sağlamaktır.

İçindekiler

Periyodik Klima Bakımları

Klimanızın sorunsuz çalışması için periyodik klima bakımları yapılması gerekir. Aksi durumda:

🔸 Klimanızın performansı düşer,

🔸 Klimanızın enerji sarfiyatı artar,

🔸 Klimanızda hoş olmayan kokular oluşur,

🔸 Klimanızın kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır,

🔸 Klimanız ideal filtreleme yapamayacağından toz ve partiküler ortamda kalır,

🔸 Klimanızın drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur,

🔸 Klimanızın elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.

Isıtma ve soğutmaya yönelik çalışan cihazlarda yapılan periyodik bakımların amacı cihazların mevcut durumdaki aksaklık ve arızalarının giderilmesidir. Genel temizliklerinin yapılmasının yanında ileriye dönük olarak arıza oluşturabilecek durumların tespiti ve erken önlem alınarak daha büyük masrafların meydana gelmesinin önlenmesidir. Klima bakım servisi genel bakımlar esnasında, cihazın işletmesinde görülebilecek yüksek enerji maliyetlerine sebebiyet veren kullanım hataları konusunda kullanıcıya iletir. Klima bakım servisi ekiplerimizce yerinde bilgi verilerek, cihazların en verimli şekilde kullanımı sağlanmakta ve işletme maliyetlerinin düşmesine yardımcı olunmaktadır.

periyodik klima bakımları

Klima Bakım Servisi

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Klima bakımı amacı klimanın bizlere sunduğu hizmetleri yüksek performans ile sunmasıdır. Her daim mevsime göre ayarlanan sıcaklık dengesinin korunması önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle klima bakımı düzenli aralıklar ile yaptırılmalıdır. Peki klima bakımı yapılmazsa ne olur?

🔸 Klima bakımı yaptırmadığınız zaman klima içerisinde oluşan aksaklıklar daha da büyüyerek sizlere farklı olumsuz sorunlar çıkarabilir. Ayrıca verim alamadığınız için klimanızı değiştirme isteği bile oluşur.

🔸 Yeni aldığınız klimalar da bakım yaptırılmaz ise aynı sorunlar tekrar tekrar oluşacaktır.

🔸 Yaz aylarında daha fazla sorun yaşar, bakımsızlık sebebi ile cihazda oluşan masraf artar.

🔸 Klima ömrü kısalır.

🔸 Oluşabilecek arızaların tespiti yapılamaz ve yaz dönemine denk gelirse servis yoğunluğu sebebi ile müdahale gecikir ve mağduriyet yaşanır.

Kısa süre kullanım da olsa klimada çıkan masraf sebebi ile değiştirmek zorunda kalabilir. Klima bakım servisi bu olumsuzlukların önüne geçmektedir.

Klima Bakım Servisi Hizmetleri

Klima bakımı sadece yetkili servisler tarafından yapılır. Klima bakımı sırasında ilk olarak cihazın çalışması izlenerek aksaklık ya da arızalar giderilir. Sonrasında fan, filtre gibi pek çok parçanın temizliği yapılır. Cihazın suyu tamamen boşaltılıp tekrar doldurulur. Son olarak cihazın çalışması tekrar izlenerek herhangi bir aksaklık olmadığından emin olunur. Oldukça kapsamlı bir işlem olan klima bakımı, klimanın verimli, güvenli ve ekonomik çalışması için son derece önemlidir. Klima bakım servisi hizmetleri tüm bakım aşamalarını eksiksiz ve hatasız olarak tamamlamaktadır.

klima bakım servisleri

Klima Bakım Hizmeti

Klima Bakım Zamanı

Klima bakımı çalışmalarınızı zamanında, düzenli ve profesyonel destek alarak yaptırmalısınız. Klima bakımlarının sağlık açısından önemli olduğunu belirten klima bakım servisi uzmanları, ayrıca bunun yüzde 20 ila 25 oranında bir tasarruf olarak da vatandaşların cebine yansıdığını söylemektedir. Klima bakımlarının çok önemli olduğunu ve bunun mutlaka yetkili servis tarafından yapılması gerektiğini belirten klima bakımı servisleri son zamanlarda korsan servislerin açıldığına dikkat çekmektedir.

Klima Bakım Servisi Seçimi

Seçtiğiniz klima bakım servisi çok önemli. Klima bakım servisi olarak bizler klimaların yıllık bakımını yaparken yıpranmış parçalarına ve yakıtı etkileyen faktörlere dikkat ediyoruz. Müşterilerimizin klimalardan daha tasarruflu faydalanmaları için bu bakımlar şart. Ancak müşterilerimizin gerçekten yetkili insanlara bu işi yaptırmaları gerekiyor. Sadece tavsiyemiz bu. Klimanıza bakım yaptırmamanız, yetkisiz insana bakım yaptırmasından daha iyidir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok klimalar da teknoloji ile birlikte gelişerek çok daha kaliteli ve çevre bilincine uygun olarak tasarruf enerjisi sağlamışlardır. Klimalar en çok aktif kullanım zamanları yazın serinlemek amacı ile kullanılmaktadır. Bankalar da alışveriş merkezlerin de hemen hemen her evde, rastaurantlar, toplantı odalarında, sinema salonlarında ve sinemalar da kullanım faaliyeti göstermişlerdir. Klima cihazları da diğer cihazlar gibi birçok olumsuz sebepten dolayı olarak veya kullanım eyleminin yanlış olmasından kaynaklı olarak arızalar meydana getirebilmekte. Almış olduğu ana parçaların hasarlarından dolayı siz değerli müşterilerimizin kullanım eylemini kısıtlayıcı durumlar meydana getirebilmektedir. Klima bakım servisi yetkilileri tüm bu sorunları önlemek için kaliteli hizmet sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA