Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Klima Bakım Ücreti -Klima Bakım Servisi

02.12.2020
967 görüntülenme
Klima Bakım Ücreti -Klima Bakım Servisi

Klima bakım ücreti, ilk olarak klimanın tipi ile doğrudan alakalıdır. Yani klimanın tipine göre klima bakım ücreti belirlenmektedir. Farklı tiplerde olan yani duvar tipi klima, tavan tipi klima, salon tipi klima, yer tipi klimaların bakım ihtiyaçları da farklılık göstermektedir.

Klima Kullanımı

Serinlemek için yaz dönemlerinde daha sık kullandığımız klimaların bakım zamanı olarak yaz öncesi yaptırılmasını öneriyoruz. Klima bakımı ne zaman yapılmalı diye aklınızda soru var ise yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarından bizi koruyacak, konforlu bir ortam sunacak olan klima bakımı için yaz gelmeden yapılması daha uygun olacaktır. Böylelikle yaz sıcaklarına hazır olursunuz. Hava kalitesinden şüphe duymazsınız. Bakımı yapılmış klima size rahatlık ve huzur verir. Klima bakımı sadece serinlemek için değil ortam havasının kalitesi, nem oranı gibi soluduğumuz hava içinde çok önemlidir. Uzun zaman bakımı yapılmamış klima çeşitli hastalıkların ortaya çımasına neden olur. Bu nedenle ertelemeden önleminizi almak için firmamızla iletişime geçerek uygun klima bakım ücreti ile bakımınızı yaptırabilirsiniz.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımı nasıl yapılır kullanıcı soruları en çok bu yönde gelmektedir. Standart klima bakım ücreti ile klima bakımı esnasında uygulanan temel işlemleri şöyle sıralayabiliriz;

🔸 İç ve dış ünitelerin besleme gerilim ve akım ölçümleri

🔸 Kontrol devresine ait alçak gerilim hattı voltaj ölçümleri

🔸 Kompresörlerin şebekeden çektiği akım değerlerinin tespiti

🔸 Dış ünitede çalışan tüm elektriksel devrelerin tamamı çalışır iken yapılan çalışma akımı kontrolleri

🔸 Alçak basınç devresi basınç ölçümleri (manifold seti kullanılarak)

🔸 Yüksek basınç devresi basınç ölçümleri (manifold seti kullanılarak)

🔸 Evaporatör hava emiş filtrelerinin kontrol ve temizliği

🔸İç ünitelerin genel kontrolü

🔸 Evaporatör ve kondenser yüzeylerinin basınçlı (mümkünse sıcak) su yardımı ile temizliği

🔸 Drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri, gerekli ise temizliği

🔸 Tüm kablo soket ve klemens bağlantı uçlarının korozyon testi.

🔸 Yüksek gerilim girişlerinin kontrolü

🔸 İç veya dış ünitelerde bulunan elektronik kartların kontrolü

🔸 Oda termostat ayarlarının kontrolü, basit çalışma testinin yapılması

🔸 Bakır boru hattı izolasyon kontrolleri, gerekli ise onarımı

🔸 Bakır boru hattı ezilme ve kaçak kontrolleri

KLİMA BAKIM KONUSU

Klima Bakım Ücretleri

Yukarıda belirtilen bakım periyodunun dışında azami 7-15 günlük periyotlarda cihaz filtrelerinin eğer mümkünse ılık basınçlı su ile veya basınçlı hava ile temizlenmesi gereklidir. Eğer cihazlarda özellikle kanallı klimalarda kullanılan filtreler elyaf esaslı ise, filtrelerin kullanımı ve ortama bağlı olarak yaklaşık 4 ila 6 aylık periyotlarda yenisi ile değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Klima Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Klima bakım firmaları arasında çok geniş bir fiyat yelpazesi karşımıza çıkıyor. Bunun sebebi her klimanın bakım prosedüründe bazı farklılıklar olması. Ayrıca firmaların hizmet politikaları da değişen fiyat grafiğinin asli sebepleri arasında yer almaktadır. Yine bakım ve temizlik ritüellerinin maliyetini belirleyen bir diğer husus gaz dolum, parça değişimi gibi ek gereksinimler olarak sıralanabilir. Konut tipi ve endüstriyel klima bakımında da değişen bir bakım bedeli karşımıza çıkmaktadır. Klima bakım ücreti net bilgi için keşif ekipleri klimada gerekli testleri ve kontrolleri yaptıktan sonra net fiyat bilgisi verecektir. Çağrı merkezimizi arayarak klima bakım ücreti hakkında ön bilgi alabilirsiniz.

Yaz aylarında klima kullanıcılarının aklındaki sorulardan biri, klima bakım fiyatları ne kadar olduğudur. İnternette arama trendlerinde bu aramanın yani klima bakım ücreti aramasının yükseldiği görülmektedir. Klimalar bakım ihtiyacı olan cihazlardır, geneldi yaz ayları başında ve kış ayların başlarken klima bakımlarının yapılması tavsiye edilmektedir.

 

Klima Bakımı

Klima bakımı işinin ehli profesyonel kişi ve ustalarca gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Klima bakımı esnasında cihazın tüm değerleri kontrol edilmekte ve iç temizliği sağlanmaktadır. Klima bakımını ne zaman yapılacağının bilinmesi çok önemlidir.
Kış ortasında ya da yaz ortasında bakım yaptırmak herhangi bir fayda sağlaması mümkün olmaz ve bakım esnasında klimanın kullanılamaması da problem oluşturur. Bu sebeple klima bakımı hangi aralıklarla yapılmalı denildiğinde en uygun zaman evdeki klima için yılda en az iki defa yapılması özellikle de kış ve yaz mevsimleri başlamadan önce yapılması uygundur. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacak ve sorunsuz bir biçimde çalışması için kullanım öncesi bakım ve temizlikten geçmesi gerekir. Klima bakım ücreti konusunda ve bakım ile ilgili tüm sorularınıza çağrı merkezi müşteri temsilcilerimiz yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA