Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Arçelik Klima Bakımı – Arçelik Klima Bakımı Avantajları

01.12.2020
943 görüntülenme
Arçelik Klima Bakımı – Arçelik Klima Bakımı Avantajları

Arçelik klima bakımı periyodik olarak ve işinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Bu bakımlar sırasında cihazınızın tüm değerleri kontrol edilmekte, iç temizliği yapılmaktadır. Bu bakımların ne zaman yapılacağı da çok önemlidir. Kışın ortasında ya da yazın ortasında bakım yaptırmanızın herhangi bir faydasını görebilmeniz mümkün olmayacağı gibi bakım sırasında cihazınızın kullanılamaması da sorun yaratacaktır. Bu yüzden Arçelik klima bakımı ne zaman yapılmalı dediğinizde en uygun zamanın evdeki klimalar için yılda iki defa olmak üzere özellikle kış ve yaz mevsimleri başlamadan evvel yapılmalıdır. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır ve sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi bakımdan geçirilmesi gerekmektedir. Arçelik klima bakımı servisleri bu konuda sizlere üstün hizmet kalitesi sunmaktadır.

İçindekiler

Arçelik Klima Bakımı Servisi Ankara

Arçelik klima bakımı servisi Ankara firması klimanızın bakımını detaylı olarak yaparak sizleri olası sorunlardan kurtarmaktadır. Arçelik klima bakımı zamanı geldiği halde klimalarınızın bakımını yaptırmamanız durumunda klimanızda tamiri güç ve daha masraflı olacak sorunlar oluşması söz konusu olabilmektedir. Artık her evde ihtiyaç haline gelen ve kullanımı her geçen gün artan ev tipi Arçelik klima bakımı oldukça önemli bir konudur. İşyerlerinde bakımının daha düzenli yapıldığı görülürken evlerde bu konuda bir ihmalkârlık söz konusu olmaktadır. Ancak bu ihmaller klimalarınızda geri dönülmez problemlere neden olabilir. Bu nedenle Arçelik klima bakım servisleri bakım hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Arçelik Klima Bakımı Önemi

Özellikle klimalarınızın orijinal parçalarında sorun yaşamamanız adına periyodik Arçelik klima bakımı önem vermeniz daha fazla para kaybetmemeniz açısından önemlidir. Bunun yanı sıra klimalarınızda biriken toz parçaları ve bakterilerin kullanıma başladığınız zaman hastalık yapmaması bakımından da bakımını kullanmaya başlamadan evvel yapmanız gerekmektedir. Yani Arçelik klima bakımı sağlık açısından da önemli bir işlemdir ve ihmal edilmemelidir. Önceki kullanımdan kalan bakterilerin size tekrar hastalık etkeni olarak dönmemesi açısından bu konuya dikkat etmeniz gerekir.

Arçelik Klima Bakımı

Arçelik Klima Bakımı

Arçelik klima bakımı yapılırken;

🔸 Kondenser ve Evaparatörün klima temizleme ilacı ile ve basınçlı su ile temizliği,
🔸 Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj, akım değerlerinin kontrolü,
🔸 R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü,
🔸 Drenaj tavası ve hattının temizliği,
🔸 İç fan pervanelerinin temizliği,
🔸 Tüm bağlantılarının kontrolü,
🔸 Hava filtrelerinin temizliği,
🔸 Estetik görüntü kontrol,
🔸 Eksik ise gaz ilavesi yapılarak klima bakımları tamamlanır.

Arçelik Klima Bakımı Avantajları

Klimanın sağlığa olan faydalarından yararlanılması, klima kullanımında filtre temizliği, periyodik her sezon Arçelik klima bakımı yaptırılması, sıcaklık ve nem seviyelerinde önerilen değerlere dikkat edilmesi gibi konular kolaylıkla mümkündür. Arçelik klima bakımı avantajları Arçelik klima bakımı yapıldığında meydana çıkar ve en önemli avantajı da cihazın ömrünü uzatmasıdır.

Arçelik Klima Bakımı

🔸 Arçelik klima bakımı ile klima daha az enerji tüketimi ile daha performanslı çalışır bu sayede işletme giderleri azalır.

🔸 Periyodik olarak yapılan Arçelik klima bakımı sayesinde olası klima arızalarının önüne geçilir, bu nedenle klima için ödenecek arıza bedellerini azaltır.

🔸 Arçelik klima bakımı ile ısı değiştiriciler de kirlilik nedeniyle oluşan verim düşüklükleri önlendiği için ısıtma ve soğutma yüklerinin karşılanması daha kısa süreli çalışmalar ile sağlanabilir. Bu sayede cihazların ömrü uzar.

🔸 Arçelik klima bakımı sırasında ömrünü dolduran parçalar arızaya neden olmadan değiştirildiği için sistemden kesintisiz yararlanılır.

🔸 İşletmelerde verimli çalışan iklimlendirme sistemleri personelin verimliliğini arttırır.

🔸 Düzenli Arçelik klima bakımı iklimlendirme sistemlerinin ömrünü uzatır.

🔸 Yapılan düzenli Arçelik klima bakımı ile arıza oranları düşürüldüğü için iklimlendirme sisteminin arızalar nedeniyle kesintiye uğramasından doğacak kayıplar önlenecektir.

Arçelik klima bakımı ile cihazın periyodik olarak kontrolü sağlanır ve olası arızalar engellenir. Ayrıca arızalı parçalar erkenden tespit edilir ve olası problemler engellenir. Bunun yanında Arçelik klima bakımı sağlık yönünden de ciddi yararları vardır. Klima alımı sırasında kapasite seçimleri ile montajın yapılacağı yer doğru seçilmeli ve yetkili uzman Arçelik klima bakımı servisleri tercih edilmelidir. Arçelik klima bakımı hizmetleri klimalarınız ile ilgili her konuda sizlere yardıma hazırdır.

Uzman kadrosuyla tüm marka ve model klimalarınıza Arçelik klima bakımı olarak iklimlendirme sistemlerinde bulunan ürünlerinizin, klima bakımı, klima montajı, klima sökme takma, klima arızası, klima yer değişimi, klima parçaları satışı, teknik destek, bakım, onarım, yedek parça temini periyodik Arçelik klima bakımı çalışması hizmeti vermekteyiz. Yani klimaların ihtiyaç duyduğu tüm çalışmaları Arçelik klima bakımı servisi hizmetleri kesintisiz ve güvenilir olarak yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA