Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Klima Montaj Fiyatları / Klima Servisi Fiyatları

02.12.2020
1 görüntülenme
Klima Montaj Fiyatları / Klima Servisi Fiyatları

Her servis kendi klima montaj fiyatları politikasını uygularken yetkili servislerin klima montaj fiyatları sabit kalıyor. Ankara’ da klima kullanımı lüks olmaktan çıkıp 2017 senesinde ve devamında ihtiyaç haline dönüşmüştür. Ev ve İş yerlerinde nefes almak, pencere açmak ses ve tozdan dolayı zorlaşırken ortamın havasını koruyabilmek klimaların görevi haline geliyor. Ev tipi klimaların kullanımında en temel sorun montajı olurken estetiklik bir yana dursun çalışır durumda klima montaj yapacak ekip bulmak bile zor. Hal böyle olunca klima montaj fiyatları sektörümüzde çok fazla değişkenlik gösteriyor. Klimanın takılacağı yer ve kapasitesine göre fiyatları değişebilmektedir.

İçindekiler

Klima Montajı

Öncelikle klima montajı yapılacak iç ve dış ünitelerin yeri belirlendikten sonra BTU değerine göre belirlenen çaptaki bakır boruların tesisat çekiminden önce ısı kaybını önlemek için izole giydirilir. İç ve dış üniteler arası haberleşme sağlayan sinyal kablosu ve şebeke elektrik tesisat kablolama işlemi gerçekleştirilir. Su gideri için drenaj hortumunda bakır boru tesisatı ile birlikte çekilir. Görsellik ve dizayn açısından tesisat boruları, sinyal, elektrik kabloları dekoratif bant ile sarılır.

Klima montajı doğrudan klimanızın ömrünü ve verimini etkileyen önemli bir etkendir. Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla alabilmektesiniz. Klimanız görevini yerine getirmek için ortam ısısını yanlış bir noktadan kontrol ettikçe klimanızın ömrü kısalmaktadır. Kullandığınız klimanın BTU değerine göre ve monte edileceği ortamda en uygun yeri seçmenizde size yardımcı olmaktadır. Ankara geneline alanlarında uzman teknik personelimizle size klima montajı konusunda her marka klima ve ortamda uygun klima montaj fiyatları ile hizmet vermekteyiz.

🔹 Klima İç Ünite Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

🔹 Klima montajı yapılırken öncelikle montaj yapılacak yerin belirlenmesi gerekir.

🔹 Klimanın iç ünitesinin önünde veya yakınında bir nesne olmamalı.

🔹 İç ünitenin yakının da ısı üreten bir eşya olmamalı. Ocak fırın kalorifer peteği gibi.

🔹 İç ünite hava akışı olan bir yere montaj olmalıdır.

🔹 İç ünite düz bir zemin üzerine düz bir şekilde montaj edilmelidir. Aksi takdir de gürültülü çalışır veya soğuk konumda çalışırken su akıtabilir.

🔹 Isınan havanın veya soğuyan havanın dışarı kaçmaması için pencere ve kapılara yakın bir yere monte olmamalıdır.

🔹 Klimanın verimli çalışması için zeminden 2 metre yükseğe takılması gerekiyor

🔹 İç ünitenin sağında solunda en az 5 cm boşluk olması gerekir.

Klima Montajı

Klima Dış Ünite Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış ünite üzerinde bulunan kondenser sıcaklığını rahat bir şekilde atabileceği bir tere montaj edilmelidir. Aksi takdir de sıcak havalarda soğutma da verim düşebilir ve ısıyı atamadığı için hararet yapabilir.

🔹 Dış ünitenin etrafında sıcaklık kaynağı bulunmamalıdır.

🔹 Dış ünitenin sıcak havalarda verimi düşmemesi için direk güneş ışığı alan yere monte edilmemesi gerekir ya da engellenmelidir.

🔹Dış ünitenin montaj yapacağı alanda bitki olmaması gerekir. Fan hızlı dönerken çiçeklere ve ağaçlara zarar verebilir.

🔹 Klima montajı tek parça olarak düşünülemez. İç ve dış ünite olmak üzere iki aşamalı montaj kurallarına uyulmalıdır.

Klima Montaj Fiyatları Etkileyen Faktörler

Klima montaj fiyatları etkileyen faktörler firmaların çalışma sistemine göre değişkenlik gösterir. Firmanın çalışma yöntemleri, kullanılan kaliteli ürünler, firmanın kurumsal olması, işlem yapacak ekibin tecrübe ve deneyimleri, klima özellikleri, klima tipi, kurulum yapılacak alan gibi faktörler klima montaj fiyatları etkilemektedir.

Klima Montajı Kimler Yapmalı?

Bir konfor aracı olarak satın aldığınız klimalar Türkiye iklim koşullarına uygun olarak üretilmektedir. Mekanınıza uygun klima seçimi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Doğru klima seçimi ve klima montajı uygulaması ile sağlıklı klima kullanımı elde edebilirsiniz. Klima montajı için birçok hesaplamalar ve ince ayrıntılar irdelenmesi gerekir. Bu işlemler kurumsal firmalar tarafından yapılmalıdır. Klima montaj fiyatları araştırılırken montaj çalışmasını yapan ekipleri ve firmayı da araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Her firmanın kendisine has uygulama stilleri mevcuttur. Burada önemli olan uygun klima montaj firması seçimidir. Düzenli çalıştığınız bir firma var ise şanslısınız. Ama yok ise firma arayışı içine girmek zorundasınız. Firmamızı arayarak klima montajı ve klima montaj fiyatları hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. İlk firma seçiminde bizleri tercih etmeniz halinde pişmana olamayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA