Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Klima Bakım İzmir – Klima Bakım Kimler Yapmalı?

22.12.2020
816 görüntülenme
Klima Bakım İzmir – Klima Bakım Kimler Yapmalı?

Klima bakım İzmir servisi olarak hem yaz sıcaklarından hem de kış soğuğundan koruyan bir cihaz olarak özellikle evlerde konfor sağlayan klimaların düzenli olarak bakımlarını gerçekleştirmeniz cihazın daha uzun süreli kullanılabilmesi bakımından büyük bir önem taşır. Özellikle İzmir’ in yakıcı sıcakları başlamadan uzman klima bakım İzmir firmasını arayarak klima bakımınızı yaptırabilirsiniz.

İçindekiler

Klima Bakımı Hakkında

Peki klima bakımı ne zaman yapılmalı ve kimlere yaptırılmalıdır? Pek çok kişi klima bakımlarını atlatıyor olsa da aslında klimaların daha sağlıklı şekilde kullanılabilmesi bakımında bakım zamanına ve bakım yapacak kişilere dikkat etmek gerekmektedir.

Klima Bakımı Kimler Yapabilir?

Klima bakımları işinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu bakımlar sırasında cihazınızın tüm değerleri kontrol edilmekte, iç temizliği yapılmaktadır. Bu bakımların ne zaman yapılacağı da çok önemlidir. Kışın ortasında ya da yazın ortasında bakım yaptırmanızın herhangi bir faydasını görebilmeniz mümkün olmayacağı gibi bakım sırasında cihazınızın kullanılamaması da sorun yaratacaktır. Bu yüzden klima bakımı ne zaman yapılmalı dediğinizde en uygun zamanın evdeki klimalar için yılda iki defa olmak üzere özellikle kış ve yaz mevsimleri başlamadan evvel yapılmalıdır. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır ve sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi klima bakım İzmir firması ile bakımdan geçirilmesi gerekmektedir.

Klima Bakımı

Klima Bakım İzmir Nasıl Çalışır?

Klima bakım İzmir nasıl çalışır? Klima bakım sırasında ne gibi işlemler yapılır? İlk olarak cihazlarda basınç değerinin kontrolü sağlanmaktadır. Daha sonra elektrik tesisatı kontrol edilir. Cihazın tüm bağlantıları dikkatlice kontrol edilip fan pervanelerinin temizliği yapıldıktan sonra da eğer gerekiyorsa hava filtresi değişimi gerçekleştirilir. Bu sebeple klima bakımlarının işinin ehli profesyonel klima bakım İzmir firmalarının bünyesinde bulunan klima servisleri tarafından yapılması gerekmektedir.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Eğer bakım zamanlarını unutacağınızı düşünüyorsanız çalıştığınız servisten bakım zamanı hatırlatma hizmeti talebinde bulunmanız cihazınızın size sorun çıkarmadan problemlerini çözebilmek bakımından önemlidir. Klima bakım zamanı geldiği halde klimalarınızın bakımını yaptırmamanız durumunda klimanızda tamiri güç ve daha masraflı olacak sorunlar oluşması söz konusu olabilmektedir. Özellikle klimalarınızın orijinal parçalarında sorun yaşamamanız adına cihazınızın periyodik bakımlarına önem vermeniz daha fazla para kaybetmemeniz açısından önemlidir. Bunun yanı sıra klimalarınızda biriken toz parçaları ve bakterilerin kullanıma başladığınız zaman hastalık yapmaması bakımından da bakımını kullanmaya başlamadan evvel yapmanız gerekmektedir. Önceki kullanımdan kalan bakterilerin size tekrar hastalık etkeni olarak dönmemesi açısından bu konuya dikkat etmeniz gerekir.

Klima Bakım İzmir Klima Servisi

Klima bakım İzmir klima servisi denilince ilk akla gelen sunduğu hizmetlerin kalitesi ile bilinen servisimiz, en kaliteli hizmeti siz müşterilerimize en ucuz klima bakım İzmir klima servisi fiyatları ile sunmakta ve ekonominize destek olmaktadır. Klima bakım İzmir tüm marka klima servis hizmetlerini gerçekleştirirken müşterilerinin zor durumda kalmaması için minimum zaman diliminde hizmetini sağlayarak en iyi usta klimacı olma hedefi doğrultusunda hareket ediyor. Klimalar mevsim geçişleriyle beraber farklı hava koşulları ile karşılaşırlar. Bu mevsim değişiklikleri klimalarda bulunan serpantin ve filtreler toz ve pisliklerden dolayı tıkanır. Bu durum sağlığınız ve ekonominiz için oldukça önemlidir.

Klima Bakım İzmir Sağlık

Klima bakım İzmir sağlık için klima bakımı yaptırmak cihaz içerisinde oluşan bakteriler nedeniyle kötü kokuların önüne geçmek, enerji tasarrufu sağlamak ve sağlık açısından önem taşıyor. Klimanın hava filtresinin bakımını 15 günde bir düzenli olarak yapmak klimanın verimli çalışmasına yardımcı olur. Klima panelinin hemen altında yer alan hava filtresi elle çıkarılarak temizlenmeli ve tekrar yerine takılmalıdır. Elektrik süpürgesi yardımı ile filtre temizliği yapılabilir. Bunun yanında küvette soğuk su ile de klima filtre temizliği yapılabilir. Temizlik sırasında su dışında herhangi bir kimyasal madde kullanılmamalıdır. Klima kurutulduktan sonra klima içerisine yerleştirilmelidir.

Klima bakımında bir diğer önemli nokta ise klimanın iç temizliğidir. Klimanın iç temizliği 6 ay ile 12 ay arasında düzenli olarak özel kimyasallarla yapılan klima iç yüzeyinin temizliğini kapsar. Bu tip bir temizlikte klima bakım İzmir uzmanlarından veya yetkili bir klima bakım İzmir şirketinden yardım almak gerekir. Kimyasal ilaçlar yardımı ile yapılan iç ünite temizliği fan kanatlarının temizlenmesi ve iç ünite filtrelerinin bakımının yapılması gibi süreçleri kapsar. Klima bakım İzmir firması ile iletişime geçerek hijyenik klima temizliği yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA