Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

İzmir Klima Temizleme – İzmir Klima Servisleri

21.12.2020
1 görüntülenme
İzmir Klima Temizleme – İzmir Klima Servisleri

Klimanızı temizletmek ve klimadan daha iyi bir performans almak için İzmir klima temizleme servisimize başvurabilirsiniz. Ancak bu hizmetlerden faydalanmak için yeterli bütçem yok diyorsanız aşağıda sizler için hazırlanan evde klima temizleme bilgileri ile kolaylıkla klimanızı temizleyebilir ve iç mekânda istediğiniz ortamı yakalayabilirsiniz.

İçindekiler

Klima kullanımı

Günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelen klimalar hem ısınma amaçlı hem de yaz sıcaklarında serinleme amaçlı kullanılıyor. Ortalama bir klima her iki kullanımda da içinden yüksek debide hava üfleyerek ısıtma ve soğutma yapıyor. Klimalar ısınma ve soğutma amaçlı her mevsim kullanılabilmektedir. Ancak kullanım sıklığına bağlı olarak 6 ay ila 1 yıl içerisinde kullanıcılar kokudan şikâyetçi olmaktalar. Bilinçsiz veya yanlış kullanımlar ile oluşan kokular dayanılmaz noktalara ulaşmadan önlem alınmazsa sağlığı da olumsuz etkileyecek noktalara varabiliyor. İzmir klima temizleme firması klimalarınızın derinlemesine temizliğini yaparak kötü koku oluşumunu engellemektedir.

Evde Klima Temizleme

Klimanızı temizlemek için ilk olarak klima temizleme spreyi satın almalısınız. Bu sprey klimalara zarar vermeyecek şekilde özel olarak hazırlandığından başka bir spreyle temizlik yapmamanızı öneriyoruz. Temizleme spreyini temin ettikten sonra klimanızın kapağını özenle yerinden çıkarmalı ve klima filtrelerinin olduğu bölüme ulaşmalısınız. Bu bölümde gözle görülen pislik ve tozları elektrikli süpürge yardımı ile temizlemeniz önerilir. Ancak söz konusu temizlik sırasında elektrikli süpürgenizi çok yüksek devirde çalıştırıp filtrelere zarar vermemelisiniz.

Klima Temizleme

Toz ve pislik alındıktan sonra klima temizliği için özel olarak hazırlanmış spreyi filtrelerin ve radyatörün olduğu bölüme sıkarak verimliliği düşüren kirin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Spreyi sıktıktan sonra bir diş fırçası yardımı ile bahse konu bölgeyi iyice fırçalamalı ve temizliğin son aşamasını gerçekleştirmelisiniz. Ancak bu sırada klimaya zarar vermemeye oldukça önem vermelisiniz. Bu aşamada oldukça köpüklü bir hal alan klimayı su ile durulayarak temizliği sonlandırabilirsiniz. Durulama aşamasında spreyli bir şişe kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

İzmir Klima Dezenfeksiyonu

Evde yapılan rutin klima temizliğinin yanı sıra klima filtre temizliği ve klima dezenfeksiyonu da önem taşır. Klima dezenfeksiyonu konusunda profesyonel olan İzmir klima servisi firmasına yaptırabilirsiniz. Klimanın rutin bakımlarını yaptırırken dezenfeksiyon işlemini de yaptırabilirsiniz. Özellikle klima uzun süre kullanıldığı yaz ayları bitmeden klima bakımı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Klima filtrelerinin yapısını bozmayan özel dezenfektan spreyler ile dezenfekte edilen filtreler sayesinde gönül rahatlığı ile evinizin havasının temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Klima fitrelerini akan suyun altında düzenli olarak yıkayabilirsiniz. Klimanın hem içi hem de dış ünitesinin temizliği önemlidir. Dış üniteler dış ortamdan etkilenerek tozlanır ve kirlere maruz kalır. Bu nedenle dış ünite temizliği de düzenli olarak yapılmalıdır.

İzmir Klima Temizleme Önerileri

Klima temizleme işlemine başlamadan önce klima fişini prizden çekin. Elektrik bağlantısını tamamen kesin. Klimanın uzman yardımı gerektiren bölümleri için müdahalede bulunmayın. Sadece filtre ve temizlenebilecek alanlarını temizleyin. Motor gibi uzmanlık gerektiren parçalar için İzmir klima temizleme uzmanlarından destek alın. Klima bağlantı yerlerini silerken nemli bezler kullanın ve elektrik bağlantı noktalarına müdahalede bulunmayın. Çamaşır suyu gibi ağır kimyasal ve ağartıcılar kullanmayın. Nemli bez ile silme yaptıktan sonra mutlaka kurulama bezleri ile sildiğiniz noktaları kurulayın.

İzmir klima temizleme servisimizden klima dezenfeksiyonu yardımı alabilirsiniz. Klima dezenfeksiyonu için sizlerin müdahale etmesini önermiyoruz. İzmir klima temizleme firmamız bünyesinde klima bakımı sırasında temizleme ve dezenfeksiyon işlemini de yaptırabilirsiniz.

İzmir Klima Temizleme Önemi

İzmir klima temizleme önemi temizleme yaptırmanın sadece enerji tasarrufu sağlayıp klimanın verimliliğini artırmakla kalmadığı, çeşitli hastalıklardan korunmanızı da sağladığını hatırlatan İzmir klima temizleme ekipleri her elektronik cihaz gibi uzun süre çalışan klimalarda temizlik ve bakım yapılmadığı takdirde ortamdaki tüm canlılar için olumsuz sonuçlar doğurur. Örneğin içlerinde küf ve mantarlar üreyebilir ve bunlarda alerjik rinit ve alerjik astım gibi rahatsızlıklara neden olabilir.

Temizlenmemiş klimaların neden olabileceği bir önemli rahatsızlığın ise lejyoner hastalığı olduğu bilinmektedir. Bu hastalığın ilk defa nemli ve sıcak bataklıklarda çarpışan paralı askerler (lejyonerler) arasında görüldüğü için bu ismi almıştır. Temizlenmemiş bir klimanın içi bu tip bakterinin barınıp üreyebileceği bir yerdir. Klima tarafından ortama üflenecek hava içinde parçacıklar şeklinde bulunacağı için, insanlar tarafından solunarak akciğerlere yerleşebilir. Bunun sonucunda da üst solunum yolu enfeksiyonlarından zatürreye kadar pek çok farklı hastalığa neden olabilir. Bu nedenle düzenli olarak İzmir klima temizleme yardımı alınmalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA