Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

İzmir Klima Montaj – İzmir Klima Servisi

17.12.2020
876 görüntülenme
İzmir Klima Montaj – İzmir Klima Servisi

Klima montajı için İzmir klima montaj çalışması için uzman kurumlar tercih edilir. Klima mevsim dönemlerine göre iklimlendirme yapabilen ısıtma ve soğutma teknolojisi olarak kullanılan beyaz eşya ürünleridir. Klima montajı iç ve dış üniteden oluşan cihazların dış ünitelerini sabitleyerek iç ünite ile bağlantılı çalışmasını sağlamak için yapılan işleme denir.

Klima Montajı İzmir

İzmir Klima Montajı Nasıl Yapılır?

İzmir klima montajı nasıl yapılır? Ekiplerimiz nasıl çalışmaktadır? Klima montajı yapılacak iç ve dış ünitelerin yeri belirlenir. Klima montajında genelde bakır borular kullanılır. Bu bakır borular montaj işleminden önce izole olması için giydirme işlemi yapılır. İç ve dış üniteler arası haberleşme sağlayan sinyal kablosu ve şebeke tesisat kablolama yapılır. Su gideri için drenaj hortumu gider tesisatlarına bağlanır. Estetik açıdan tesisat boruları, elektrik kabloları desenle veya dekoratif bantlarla kapatılır. Klima montajı işlemi ayrıntı ve hassas çalışma gerektirir. Bu nedenle montaj işlemi için profesyonel İzmir klima montaj tercih edilmelidir. Klima montajı için önemli olan iki kriter bulunmaktadır. İç ünite ve dış ünite planlaması montaj işlemi için önemli bir ayrıntıdır.

En doğru klima montajı için öncelikle iç ünite montaj alanı seçilir. Drenaj hattı incelemesi yapılır. Klimalar monte edilirken genelde insan boyu üzerinde bir alana monte edilmelidir. İç ünite asılırken iç ünite ağırlığını çekebilecek bir konum tercihi edilir. Her iki ünite için tehlike oluşturan yanıcı gazların konumu tespit edilir. Bu gazlardan uzak bir konum hesaplanır. Ayrıca güneş ışığına direkt temas etmemesi de göz nünde bulundurulur. Yüksek frekans yayan cihazlar klimalara zarar verir bu nedenle bu cihazların daha az olduğu ortamlarda klima montajı uygundur. Nemli alanlara klima montajı önerilmez. Mutfak, ısı yayan ürünlerin yanına, banyo ve mutfak alanlarında nem oluştuğundan dolayı klima montajı uygun değildir.

Dış ünite montaj seçimi için;

İzmir Klima montaj genelde dış ortam havasının üzerinden rahatça dolaşabileceği ortama monte etmektedir. Bakır morular maliyetli olduğu için tahliye edilebilecek giderlere yakın mesafelere monte edilesi tercih edilir. Yazın veya kış mevsiminde hava koşullarından korunabilecek alanlara monte edilir. Yanıcı gazlardan, nemli ortamlardan egzoz fanlarından ve hava koşullarından kaçınılarak klima montajı yapılır. Bina cephelerine veya insanların altta kalabildiği konuma monte edilen klimalara mutlaka drenaj hattı çekilmelidir.

Klima Montaj Servisi Klima Montajı

Klima montaj servisi klima montajı işlemine geçmeden önce ve montaj esnasında bazı hususları göz nünde bulundurmalıdır. Kurumsal ve alanında uzman ekipler montaj öncesinde sizlere gerekli bilgiyi sunarak sizlerin onayı ile montaj çalışmalarına başlamaktadır. Montaj çalışmasından önce gerekli izinler ve en uygun montaj alanı seçildikten sonra İzmir klima montaj servisi çalışmalara başlar.

Klima Montaj Servisi Firmaları

Piyasada birden çok İzmir klima montaj servisi firmaları bulunmaktadır. Hangi firmayı seçeceğinize nasıl karar vereceksiniz? Kurumsal ve güvenilir firma arayışı içinde olduğunuz zamanlarda firmalar için detaylı araştırmalar yaparak seçim yapabilirsiniz. İzmir Klima montaj ekipleri seçiminde;

Firmanın referans değerlerini araştırabilirsiniz. Kurumsal firmalarda bulunan olmazsa olmaz yeterlilik belgeleri ve işlem için yeterli donanımda olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Fiyat politikalarını inceleyerek ortalama ve piyasa değeri ücretlerle hizmet sunan firmaları tercih listesine ekleyebilirsiniz. İzmir Klima montaj ekiplerinin deneyimleri, klima markanız ile ilgili bilgi sahibi olup olmadığı konularını inceleyerek güvenilir İzmir klima montaj servisi firması seçebilirsiniz.

Klima montajı kullanıcıların yapması uygun olmayan bir işlemdir. Tüm kullanıcılar bu konularda duyarlı olmalı ve mutlaka yer değiştirme konusunda bile İzmir klima montaj desteği alınmalıdır. Yapılacak olan her yanlış uygulama klimanıza zarar vererek sizlere daha fazla maliyet olarak geri dönecektir. Uygun fiyat politikası uygulayarak sizlere uygun klima montaj servisi ücretleri tarifesi sunmaktayız.

İzmir Klima montajı yanı sıra yılda iki kere klima bakımı yaptırmanız da bütçenizi ek masraflardan kurtaracaktır. Düzenli yapılan klima bakımları ile daha az fatura ödeyecek daha fazla verim sağlayacaksınız. Klima bakımı servisi hizmetini de yine klima montaj servisi ekiplerimiz yapmaktadır. Daha sağlıklı ve verimli klima kullanımı için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bir konfor ve kolaylık aracı olan klimalar Türkiye iklim koşulları ve yaşam alanına uygun olarak seçilmelidir. Bu seçimin yanı sıra profesyonel İzmir klima montaj hizmeti alarak en doğru klima kullanım seçeneklerine doğrudan sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA