Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Demirdöküm Klima Soğutmuyor / Demirdöküm Klima

02.12.2020
5 görüntülenme
Demirdöküm Klima Soğutmuyor / Demirdöküm Klima

Demirdöküm klima servisi klima bakımı, klima onarım, klima kurulum, klima arızaları ve montaj çalışmalarını yapmaktadır. Klima ürünleriniz hangi marka olursa olsun tüm cihazlara hitap eden çalışmalar ayrı ayrı yapılmaktadır. Klimalarınızın yıllık bakım işlemleri konusunda Demirdöküm klima servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca taşınma durumunda kurulum ve montaj için gerekli tesisat düzenlemeleri ve en uygun klima yerleşimi için profesyonel hizmet sunan ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Demirdöküm klima soğutmuyor problemleri için de firmamızı arayarak hizmet almanız önerilmektedir.

Demirdöküm Klima Soğutmuyor Hatası İçin Öneriler

Demirdöküm klima soğutmuyor hatası için önerilerde bulunan Demirdöküm klima servisi ekipleri soğutma ya da ısıtma problemlerinde sizlere yardımcı olmaktadır. İlk olarak sizlerin evde yapabileceğiniz kolay uygulamalar ile Demirdöküm klima soğutmuyor hatasına çözüm bulabilirsiniz.

🔸 İlk olarak kumandayı soğuk konuma aldığınızı var sayarak (on-off) çalıştırma düğmesine basınız. Kumanda gözü sinyali algıladığına dair bip sesi gelecektir. Bazı durumlarda kumanda pilinin zayıf olması ya da mesafe uzak olması veya sanayi bölgelerinde ortamda bulunan yüksek frekanslı makina olması klima kumandasından gelen sinyalleri bozabilmektedir. Kısacası klima gözü kumanda sinyalini algıladığına emin olunuz. Yani bip sesini mutlaka duymanız gerekmektedir. Ne yaptıysam klima sinyal algılamıyor diyorsanız kumanda pili zayıf veya kumanda bozuk olabilir.

🔸 Eğer böyle bir durum söz konusu ise kumandayı yenisi ile değiştiriniz. Kumanda sağlam olduğunu var sayarak klimaya soğutma komutu verdiniz. Klima yine herhangi bir sinyalizasyon algılama sesi iletmiyor ise klima gözü arızalı veya elektronik kart arızalı olabilir. Bu durumda kurumsal Demirdöküm klima servisi çağırınız.

🔸 Klima filtresinin 15 günde bir temizlenmesi önerilmektedir. Özellikle de klima uzun zamandır kullanılmasına rağmen filtresi temizlenmediyse veya uzun zamandır kapalı kalıp yeni açıldıysa filtresinin tıkalı olması sebebiyle yeterli soğutma yapmayacaktır. Bu da Demirdöküm klima soğutmuyor arızasına neden olacaktır. Bu yüzden filtreyi kontrol ederek temiz olduğundan emin olmalısınız. Temiz değilse veya tıkalı durumda ise mutlaka temizleyerek yerine takmalı ve cihazı denemelisiniz.

🔸 Demirdöküm klimanın ısı ayarını doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Klima ayarı soğutmada düşük, ısıtmada yüksek olmalıdır. Isı ayarını yüksek seçerseniz eğer odanız soğumaz ve sorun yaşarsınız.

🔸 Demirdöküm klima soğutmuyor ise çevre faktörünü incelemelisiniz. Çevrede açık cam veya kapı olabilir. Hava akışını bozacak hava girişini önlemelisiniz. Diğer bir klima soğutmama nedeni klima bakımı olabilir. Klimalarınız için düzenli klima bakımı yaptırıyor musunuz?

Demirdöküm Klima Servisi Klima Bakımı

Enerji maliyetlerinin devamlı arttığı, kalitenin ön plana çıktığı, tasarruf tedbirlerinin alındığı şu günlerde klimalarında verimli çalışması gerektiği düşüncesindeyiz. Bunun içinde klima cihazlarının uzman Demirdöküm klima bakım servisi tarafından periyodik kontrollerinin yapılmasında yarar görüyoruz. İklimlendirme cihazları için periyodik bakım anlaşmasının hedefi, daha az arıza ve daha az enerji tüketimi, maximum performans, daha uzun klima ömrü, daha sağlıklı hava kalitesi ve konfor sağlamaktır.

Demirdöküm Klima

Klima Bakım Aşamaları

Klimanızın sorunsuz çalışması için periyodik klima bakımlarının yapılması gerekir. Bakım yapılan klimalarınızın;

🔸 Klimanızın performansı artar

🔸 Klimanızın enerji sarfiyatı azalır,

🔸 Klimanızda kötü kokular yok olur,

🔸 Klimanızın kompresörü doğru çalıştığı için ömrü artar,

🔸 Klimanız ideal filtreleme yaparak toz ve partiküler ortamdan uzaklaştırılır,

🔸 Klimanızın elektrik tesisatında oluşabilecek oksitlenmeler yok olur,

🔸 Klimanızın soğutma ya da ısıtma verimi maximum olur.

Demirdöküm klima soğuk hava üflemiyor ve ortamı soğutmuyorsa veya az soğutuyorsa eksik veya yanlış yapılan bir işlem yapmış olabilirsiniz ya da klima arızalı olabilir. Öncelikle durumu tespit ederek servis çağırmadan yapılması gereken işlemleri kontrol etmek ve uygulamak gerekir. Yukarıda bu uygulamalardan bahsettik. Hepsini uygulayarak çözüm bulabilirsiniz. Hala çözüm olmuyorsa arıza parçalardan dolayı oluşuyor olabilir. Mutlaka teknik destek almalısınız.

Isıtma ve soğutmaya yönelik çalışan cihazlarda yapılan periyodik bakımların amacı cihazların mevcut durumdaki aksaklık ve arızalarının giderilmesidir. Genel temizliklerinin yapılmasının yanında ileriye dönük olarak arıza oluşturabilecek durumların tespiti ve erken önlem alınarak daha büyük masrafların meydana gelmesinin önlenmesidir. En çok oluşan problemler Demirdöküm klima soğutmuyor ya da Demirdöküm klima ısıtmıyor sorunları önlenmiş olur. Genel bakımlar esnasında, cihazın işletmesinde görülebilecek yüksek enerji maliyetlerine sebebiyet veren kullanım hataları konusunda kullanıcıya ekiplerimizce yerinde bilgi verilerek, cihazların en verimli şekilde kullanımı sağlanmakta ve işletme maliyetlerinin düşmesine yardımcı olunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA