Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

VRF Klima Servisi – VRF Klima Kullanım

02.12.2020
978 görüntülenme
VRF Klima Servisi – VRF Klima Kullanım

Klima seçimi için VRF klima servisi firmalarından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Seçtiğiniz klimanın ortam şartlarına uygun olması gerekir. VRF klima servisi olarak klima kullanımı, klima seçimi gibi aklınıza takınlan her sorunda destek çözümler üretiyoruz.

İçindekiler

Klima Tarihi

İklimlendirme sistemi olarak kullanılan klimalar ilk olarak kağıt fabrikalarında kullanılmaya başlanmıştır. Yazın soğuk kışın sıcak hava üfleyerek ortamı ihtiyaca göre havalandırmaktadır. Duvar tipi, salon tipi, yer tavan tipi, sanayi tipi gibi birçok çeşitleri bulunan klimalar ihtiyaç duyulan beyaz eşya ürünleri arasındadır. Öncü beyaz eşya markaları klima satışlarında da piyasa ihtiyacını karşılamaktadır. Birçok marka ve modelde klima türleri bulunur. Yaşadığınız ortama uygun klima seçimi önem taşımaktadır. Klima seçimi konusunda VRF klima servisi firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

VRF Klima Servisi Klima Seçimi Önerileri

Kurumsal ve profesyonel hizmet sunan VRF klima servisi klima seçimi önerileri konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. Klima seçerken;

🔹 Öncelikle uygun kapasite belirlemelisiniz. Bunun için oda büyüklüğü hesaplanarak uygun klima seçilmelidir.

🔹 Yaşam alanına uygun klima tipi seçilmelidir.

🔹 Enerji verimliliği, çalışma sıcaklık aralığı, nem alma, montaj, marka ve fiyat aralık değerleri hesaplanmalıdır. Her bütçeye uygun klima tipi mevcuttur. Bütçenize en uygun klima seçimi yapabilirsiniz.

🔹 Seçtiğiniz klima için teknik servis hizmetlerinin bulunup bulunmadığı da önemli bir ayrıntıdır. Her klima markası için teknik servis hizmeti mutlaka vardır. Önemli olan kurumsal ve güvenilir firmaların varlığı araştırılmalıdır.

Ankara’ da tüm semtlere hizmet veren VRF klima servisi firmamız Ankara sakinleri için en doğru tercihtir. Klimalarınız ile ilgili tüm ihtiyaçlara cevap veren kapasitemiz mevcuttur.

VRF Klima Sistemleri Tipleri

Bilinen ve en çok tercih edilen klima tiplerinden bazılarını tanıtalım. Klima seçimi konusunda bu tanımlamalardan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi danışmanlık hizmeti için VRF klima servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

VRF Klima Sistemleri

VRF Klima Sistemleri

🔹 Duvar tipi klimalar: duvara tipi klima üniteleri bir duvar üzerinde yüksek bir seviyeye montajı yapılır ve yatak odaları, oturma odaları, ofisler, sunucu odaları ve dükkanlar gibi daha küçük alanlar için idealdir. En çok tercih edilen klima tipidir. Odayı eşit bir hava akışıyla sağlayabilecek bir konumda monte edilirler. Duvar üniteleri son derece sessizdir ve çoğu kişi ünite açıkken kolayca uyuyabilir. Duvar tipi klimalar yaklaşık 8500 ile 30000 BTU aralığında kapasiteye sahiptirler.

🔹 Mobil tipi klimalar: portatif, seyyar, taşınabilir ya da ayaklı klima olarak da adlandırılan mobil klimaların kullanımı nasıldır? Adından da anlaşılacağı gibi diğer klimalar gibi sabit değildirler. Genellikle tekerlekli olan portatif klimaları istediğiniz yere götürerek hızlıca, detaylı kurulum gerektirmeden çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir dış ünitesi olmayan ayaklı klimaları bir pencere yakınına koyarak, içerisinden çıkan pencere aparatı ile hava tahliye hortumunu dış ortama uzatmanız yeterlidir. Çok büyük alanlar için uygun değildir ve genellikle 9000 ve 12000 BTU aralığında kapasiteye sahiptir.

🔹 Salon tipi klimalar: Restoranlar, oteller, ofisler gibi büyük metrekareli alanlarda tercih edilen klima üniteleridir. Düşük enerjiyle yüksek performans sağlaması, aynı zamanda gürültü seviyesi düşük olması tercih sebeplerinden biridir. Salon tipi klimalar 24000 ve 60000 BTU aralığında büyük kapasitelere sahiptir.

🔹 Kaset tipi klimalar: tavana montajı olabilen en yaygın kaset tipi klimalardır. Ofislerde, mağazalarda asma tavana gizleyerek kullanımda yerden tasarruf etmeyi sağlayan en uygun ünitelerdir. Eşsiz avantajına sahip olan kaset tipi klimalar dört farklı yönde serin veya sıcak hava üfler. Tek merkezi olarak tavana monte edilen klima, tüm odaya dengeli soğutma sağlayabilir veya daha büyük alanlar için birden fazla ünite kullanılabilir. Kaset tipi klimalar 12000 BTU ve 48000 BTU aralığında kapasiteye sahiptirler.

VRF Klima Servisi Sağlık İçin Önemi

Klima seçimi yaparken evinizin ya da ofisinizin hava kalitesini artıracak özellikleri de düşünmek gerek. Genellikle klimalar, tozu toplayan örgü şeklinde bir filtreye sahiptirler. Ancak bazı klimalar dahili iyonizer sayesinde havanın kalitesini artırmaya yardımcı olur. İyonizer, sağlığa zararlı partiküllerin ve alerjenlerin giderilmesinde katkıda bulunurken, ortamdaki kaliteli hava sayesinde solunum problemleri gibi sorunları en aza indirir. Ayrıca düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapılması soluduğumuz havanın kalitesini artırarak daha ferah ve konforlu bir ortamda olduğunuzu hissettirecektir. Bu nedenle VRF klima servisi sağlık için önemi oldukça büyüktür ve düzenli olarak VRF klima servisi tercihi yapılmalıdır.

VRF Klima Servisi

Sağlıklı hava solumak için yılda iki kere klima bakımı profesyonel VRF klima servisi firmalarına yaptırılmalıdır. Klimalar konusunda deneyimli ve eğitimli VRF klima servisi personelleri ile hizmet sunmaktayız. 7/24 VRF klima servisi çağrı merkezi numaralarımızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA