Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Samsung Klima Servisi – 7/24 Klima Servisi

02.12.2020
776 görüntülenme
Samsung Klima Servisi – 7/24 Klima Servisi

Klima bakımı uzman Samsung klima servisi önerilerine göre yılda en az iki kere yapılmalıdır. Evlerimizde ve yaşam alanlarımızda bulunan klimalar beyaz eşyalar arasında yer alan önemli konfor ve rahatlık sağlayan ürünlerdir. Soğuk kış günlerinde veya sıcak yaz mevsiminde ortam ısısını düzenleyerek bizlere kolaylık sağlamaktadır. Klima konusunda en önemli ihtiyaç klima bakımıdır. Düzenli olarak yapılan klima bakımları ile verim artar ve olası problemlerin önüne geçilir.

En çok büyük veya küçük işletmelerde kullanılan klimalar sirkülasyona bağlı olarak mutlaka bakım yaptırılmalıdır. Alışveriş merkezlerinin hepsinde klimalar kullanılır ve insan yoğunluğunu fazla olması nedeniyle tüm tozları bünyesine çeker.

Samsung Klima Servisi Klima Bakımı

Sıcak veya soğuk hava üfleyerek kapalı mekanların havasını değiştiren klimalar bilinçli kullanıldığı takdirde hayat kolaylaştırır. Klimanın tüm paraları ayrı ayrı kontrol edilmeli ve detaylı temizlenmelidir. Filtre ve ısı transfer yüzeyinde oluşan kirlenmeler ve deformeler klimanın performansını düşürür ve sağlık açısından olumsuzluklar yaratır.

Samsung klima servisi klima bakımı uygun zaman dilimlerinde yapılmalıdır. Bakım yapılmayan klimalar kapalı ortamda bakterilerin hızla üremesine ve solunum rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına neden olur. Üstelik klima kullanılan ortamda sigara tüketimi de varsa bakımı ihmal edilmemelidir. Samsung klima servisi bakım konusunda her daim hizmetinize hazırdır.

Samsung Klima Servisi

Samsung Klima Bakımı

Samsung Klima Servisi Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klimalar soluduğumuz havanın kalitesini doğrudan etkiler. Hassas yapısı ve donanıma sahip olduğu için klima bakımı konusunda birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekir. Peki Samsung klima servisi bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Filtre temizliği: klima bakımında en önemli ayrıntı filtre temizliğidir. Dışarı çıkan ya da içeri giren hava sirkülasyonu filtreleri etkilemektedir. Ortamdaki tozları nemi içerisine çekerek kendi bünyesinde barındırır. Bakteri oluşumu zamanla gerçekleşir ve bakım yapılmaz ise filtreler ile dışarı çıkmaktadır. Bu durum insan sağlığını tehdit eder.

🔸 Fan pervane temizliği: filtre temizliği yapıldıktan sonra fan ve pervane temizliği yapılmalıdır. Fan pervanelerin temizliğinde Samsung klima servisi özel aparatlar ve solüsyonlar kullanır. Temizlik sırasında titiz ve hassas davranılması gerekir.

🔸 Elektronik kart temizliği: klimalarda bulunan elektronik kart kontrolleri ve temizliği işlemi yapılması gereklidir. Kullandığımız özel solüsyon spreyler klima içerisinde zararlı bakteri oluşumunu engellemektedir.

🔸 Drenaj tavası ve drenaj hat temizliği: drenaj hattı gidere bağlıdır ve gider temizliği yapılmalıdır. Drenaj suyu bir engelle karşılaşmadan akamıyorsa hat kirlidir ve problemlere neden olabilir.

🔸 Dış ünite ve kumanda temizliği: dış ünite ve kumanda temizliğinde yumuşak dokulu bez ve sadece su kullanılır. Kimyasal kullanılması klimanıza zarar verir.

Samsun klima servisi klima bakımı konusunda alanında uzman ekip kadrosu ile hizmet vererek tüm çalışmaları eksiksiz yerine getirmektedir. Seçtiğiniz klima servisleri bakım çalışmalarında hangi işlemleri yaptığını sorgulayabilme hakkınsa sahipsiniz.

Samsung Klima Servisi Tavsiyeleri

Klimalar elektrikle çalışan pahalı elektronik aletlerdir. Kliması olan herkesin merak ettiği konu klimalarından nasıl tasarruf edecekleri ve fatura tutarlarını en aza indirecekleridir. Satın alınan klimaların doğru yere montajından çalıştırılma koşullarına kadar farklı yöntemlerle büyük tasarruf sağlamak mümkün oluyor. En çok tercih edilen ve Samsung klima servisi tavsiyeleri önerilen tasarruf yöntemleri;

🔸 İlk olarak mekanınıza uygun klima almalısınız. Samsun klima servisi ekiplerinden keşif hizmeti talep etmeli ve mekan ölçülerinizi aldırmalısınız.

🔸 Klimanızın montajını Samsung klima servisi ekiplerine yaptırın. Montaj mekanda en verim alınacak noktaya yapılmalıdır.

🔸 Klimanın kullanıldığı ortamın izolasyonunu yaptırın, kapı ve pencereleri kapalı tutun.

🔸 Elektronik termostat ile sıcaklığı kontrol etmek, verimi %30 civarında arttırarak tasarruf sağlar.

🔸 Klimanızı uzun süre kullanmayı düşünmüyorsanız devre kesiciyi kapatın.

🔸 Klimanız soğutma modundayken diğer elektrikli aletleri kullanmamaya dikkat edin. Bu aletler ortama ısı yayarak klimanın harcayacağı enerjiyi artırırlar.

🔸 Dış üniteyi bir tente ile gölge yapacak şekilde ve hava akışını önlemeyecek şekilde kapatmalısınız.

🔸 On yıldan eski olan klimalarınızı yenileyin. Eski klimalar aynı soğutma performansı için yeni klimalara oranla %40 daha fazla enerji harcar.

Samsung Klima Servisi

Klima kullanım öneriler Samsung klima servisi firmalarının deneyimlerine danışılarak edinilmiş bilgilerdir. Aldığınız ya da kullanmakta olduğunuz klimalarınız için Samsung klima servisi firmamızı arayarak danışmanlık hizmeti almanız mümkündür. Mevsimine göre klima kullanımı, bakım, tamir çalışmalarının uzman ekipler tarafından yapılması gibi önemli konularda hassas davranarak mevcut klimanızı uzun yıllar sağlıklı olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA