Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Mitsubishi Klima Servis – Mitsubishi Klimalar

02.12.2020
854 görüntülenme
Mitsubishi Klima Servis – Mitsubishi Klimalar

Markası veya modeli ne olursa olsun tüm klimalarınız veya Mitsubishi klima servis tarafından işlem görmektedir. Firma seçiminde araştırmacı davranarak en doğru ve kaliteli hizmeti almak için bizleri tercih edebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde kapalı alanlarda en çok kullandığımız cihazlar şüphesiz ki klimalardır. Ancak her elektrikli cihaz gibi klimaların da arızalandıklarında tamir edilmesi ve belirli sürelerde bakım yapılması gereklidir. Bakım ve tamir işleri ilk bakışta kolay işler gibi görünse de yetkili ve iyi bir klima servisinin bakım yaptığı klima çok daha uzun ömürlü olur ve verimli çalışır.

İçindekiler

Klima Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Birçok kişi aslında klima bakımı neden yapılmalıdır? Sorununa cevap aramaktadır. Klima bakımı ilk olarak sağlık açısından bakım yapılması önemlidir. Klimalar ortama hava salgıladığı için salgılanan havanın temiz ve yaşam şartlarına uygun olması gerekir. Aksi halde özellikle solunum hastalığı başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarabilir.

Mitsubishi Klima Servisi

Diğer bir klima bakım sebebi klimaların verimliliğini arttırmaktır. Bakım yapılmayan klimaların içerisinde biriken toz ve kirler klima çalışmasını etkiler ve verimliliği azaltır. Ayrıca klimaların hava filtreleri zaman içinde ortamdaki tozlar nedeniyle tıkanır. Tıkanan filtreler klimanın yeterli üfleme yapmasını engeller. Bu da aynı şekilde yeterli ısıtma ve soğutma yapmasına engel olur. Uzman Mitsubishi klima servis bakım çalışmaları önerileri yaz kış kullanılan klimaların yılda iki kere klima bakılması gerekmektedir.

Mitsubishi Klima Servisi Nasıl Çalışır?

Klima servisleri, klima montajıklima tamiri ve klima bakımı gibi işler yaparlar. Yeni aldığınız klimanın doğru şekilde çalışması için mutlaka bir klima servisi tarafından monte edilmesi ve garantili olarak çalıştırılması gereklidir.

Zaman içerisinde eskiyen, yıpranan ve aşınan parçaların değişimi, iç ve dış ünitelerin kontrolü, elektrik akımının kontrolü gibi klima tamiri işlemleri klimanın eski performansına kavuşturulması için gerekli işlemlerdir. Klima arızalarının en büyük sebebi klima bakımlarının zamanında yapılmamasıdır. Klima bakımı yapıldığı sırada klimanın tüm parçaları incelenir ve gerekirse onarım işlemi yapılarak daha büyük arızaların oluşmasının önüne geçilir. Klimaların en yüksek ve en düşük derecelerde çalıştırılması, klimaların aşırı zorlanması, sürekli çalıştırılması da klima arızalarının oluşumuna sebep olmaktadır. Ancak bunların klimaya zarar vermesinin sebebinde tek başlarına etkisi yoktur, klima bakımının aksatılması arızaların en büyük davetçisidir. Bu nedenlerle uzman Mitsubishi klima servis desteği alınarak klima bakımı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Mitsubishi Klima Montajı

Mitsubishi klima servisi klima montajı yapılırken klimanın konumu odada bulunacak kişi sayısı, diğer cihazların konumu ve pencerelere göre ayarlanır. Klimanın iç ve dış ünitelerinin birbirlerine yakınlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Klimanın iç ünitesinin montajı kadar dış ünitesinin de montajı yapılırken dikkatli olunmalıdır. Dış ünitenin iklim koşullarından mümkün olduğunca korunması için korunaklı bölgelere yerleştirilmesi önerilmektedir. Dış üniteler ısı kaynaklarına, buhar ve yanıcı gaz kaynaklarına uzak olmalıdır. Montaj çalışması için profesyonel Mitsubishi klima servis firmamız her daim sizlere hizmet vermek için hazırdır.

Mitsubishi Klima Bakımı

Mitsubishi klima servisi klima bakımı sırasında öncelikle klimanın iç ve dış ünitelerindeki elektrik akımlarının ölçümü yapılır. Elektrik kaçağı var mı, voltaj değerleri doğru mu, tespit edilir. Daha sonra iç üniteler genel olarak kontrol edilir. Parçaları aşınmış mı, klimanın genel verimliliğini etkileyecek bir unsur var mı, incelenir. Ünitelerde bulunan elektronik kartlar kontrol edilir, boru hattının izolasyon kontrolleri yapılır, kablolar aşınmış mı teker teker incelenir.

Hava filtrelerinin temizliği yapılır, ki genellikle bu temizlik esnasında klima ilacı ve basınçlı su kullanılır. İç ünite evoparatörü özel solüsyonlarla dezenfekte edilir, hava geçişinin ve ısı transferinin daha sağlıklı gerçekleşmesi adına gerekli işlemler yapılır. Dış ünitenin ısı transferini daha verimli yapması için kondenser temizliği yapılır. Klimadaki gaz seviyesi ölçümlenir, gerektiği takdirde ilave yapılır. Buradaki işlemler ve diğer çalışmalar gerekliliğe bağlı olarak sizlerin isteğine göre yapılmaktadır. Mitsubishi klima servis ekiplerimiz sizlerin onayı olmadan ekstra işlem yapmaz.

Evlerde kullanılan klimaların yılda iki kere, ofis ve mağaza gibi yoğun kullanılan mekanlarda ise yılda dört kere bakım yapılması önerilmektedir. Mitsubishi klima servis geniş hizmet ağı ile tüm mekanlarda bulunan klimalarınızın teknik ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA