Size bir telefon kadar yakınız
444 28 46

Daikin Servis İzmir – Daikin Klima Servisi

25.12.2020
808 görüntülenme
Daikin Servis İzmir – Daikin Klima Servisi

Klimalarınıza her yaz ve kış sezonu başında bakım yaptırmanız gerekmektedir. Daikin servis İzmir klima bakımı avantajları hem sizin hem de klimanızın sağlığı açısından önem taşır. Bu bakım işlemleri için uzman Daikin servis İzmir firmamızdan destek alabilirsiniz.

İçindekiler

Daikin Servis İzmir Kimdir?

Daikin servis İzmir kimdir ve ne iş yapar diye sorular aklınızda dolaşıyor olabilir. Daikin servis İzmir firmamız kurumsal bir firmadır. Teknik servis firmamız Daikin ve diğer marka tüm klima modellerine teknik servis hizmetleri sağlamaktadır. Uzman ve güler yüzlü ekibi ile Daikin servis İzmir hizmetini sürdüren firmamız klimalarınızda bakım onarım arıza tespiti gibi işlemleri layıkıyla yerine getirebilmekte ve tüm İzmir’e klima servis desteği sağlamaktadır. Daikin servis İzmir merkezli çalışan firmamız sunduğu avantaj ve seçenekleri ile müşterilerine kendini ispat ettirmiş ve sektörde adından söz ettirmektedir.

Daikin Servis İzmir Klima Bakım ve Onarım

Daikin servis İzmir firmamız ileri düzey teknoloji ile üretilmiş klima ve klima sistemlerinin servis, arıza bakım ve tamir işlerini yürüten bir kurumdur. Klima arızalarında sistem aksiliklerini önlemek ve çalışma prensip parametrelerini düzenlemek gereklidir. Bu işlemler teorik bilgisi yüksek, pratikte belirli olgunluk seviyesine ulaşmış personeller ile gerçekleşebilecek bir durumdur. Daikin servis İzmir klima bakım ve onarım işlemlerinde tamamen profesyonel araç gereç ile donatılmış, uzman ve deneyimli, profesyonel personeller görev almaktadır. Teknik servis hizmeti bakım işlemleri ile tamiratı temel olarak farklı olgulardır. Arızalı klimaların normal çalışma performansına dönmesi için iyi bir ekipman ve profesyonel ekip gereklidir.

Daikin Servis İzmir Klima Bakımı Önemi

Daikin servis İzmir klima bakımı önemi kullanılan klimaların düzenli bakımlarının yapılması uzun kullanımlar sebebi ile ortaya çıkabilecek potansiyel arızaların minimuma inmesini sağlar. Senelik bakımlarının periyodik olarak yapılması, bakımsızlıktan dolayı sağlık sorunları yaratabilecek bakteri, mantar ve mikroplardan arındırılır.

Klimalar iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğüne neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle cihazlara yılda iki kez klima bakım servis işlemleri yapılması son derece önemlidir. Klima bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır. Ekonominize destek olacak şekilde enerji tüketim maliyetlerini düşürür ve klimanızın maksimum performans ve verim ile çalışmasını sağlar.

Klima Bakımı Yapılmazsa

Klimanın soğutma ısıtma Performansı düşer. Enerji Tüketimi % 30 %60 ortalaması ile artar. Klimadan hoş olmayan kötü koku çıkar. Klimanın kompresör denilen motorunun düzensiz ömrü azalır. Kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur. Klimanız bakımsızlıktan ötürü ortama aktarılan soğuk ya da sıcak havaya uygun filtre yapamaz ve tozla, minik partiküller soğutulan mekanda kalır. Havada Pnömoni ve küf mantarları oluşur. Ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına kısmen değinecek olursak fibromiyalji, anlamsız baş ağrıları, sinüzit, algılayamadığınız kronik yorgunluklar, burun kanaması, yüz felci, genel alerji ve lejyoner adı verilen hastalıklara neden olabilir.
Klimanın tahliyesinden yani drenaj hortumu dediğimiz sistemde oluşabilecek tıkanmalar su sızıntılarına neden olabilir. Bu sızıntılar size veya komşularınıza zarar verebilir.
Klimanın sisteminde bulunan elektrik tesisatı ile ilgili oluşabilecek oksitlenmeler bakımsızlık nedeni ile daha büyük arızalara neden olabilir.

Klima Bakım

Hemen hemen her ev ya da iş yerinde bulunan klimalar hayatımızın önemli parçalarından biri haline gelmeye başladı. Isınma ve soğutma özelliği sayesinde hem yaz hem kış aylarında kullanılabilen klimalar son yıllarda tasarruflu modları ile daha çok tercih edilmeye başlandı. Özellikle sahil kasabalarında daha ılıman iklime sahip bölgelerde ısınma ihtiyacının neredeyse tamamı klimalar ile karşılanmaktadır. Sürekli çalışan bir klimanın verimli olabilmesi için periyodik bakımlardan geçmesi ve filtre gibi birçok parçasının yenileri ile değiştirilmesi oldukça önemlidir. Filtre değişimi, temizlik, bakım gibi rutin olarak uygulanan işlemler sonucunda verimliliğin artışı ve elektrik harcaması konusunda da tasarruf gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Tüm bu bakım işlemlerini Daikin servis İzmir olarak her biri alanında uzman olan çalışma arkadaşlarımız ile sizlerin belirlediği randevu saatlerinde gerçekleştiriyoruz. Alacağınız randevu günü ile belirlediğiniz saatte ev ya da iş yerinizde bulunan Daikin marka klimanızı İzmir ve tüm ilçelerinde bakım onarım işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS ARA